Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 06.07.2022 17:08 (Üye) Soru : sayın yetkili, çalışma izni alınarak ev hizmetlerinde çalıştırılan yabancı hizmetli çalışma izni iptal edilerek işten çıkartılmış ancak unutularak sigorta iptali yapılmamıştır. bu nedenle yıllar sonra yüklü miktarda sigorta pirim borcu ile karşı karşıya kalınmıştır. yabancı çalışanla irtibatda kurulamamaktadır. benim sorum sigorta primlerini iptal ettirmek için nasıl bir yol izlenmeli vereceğiniz cevap için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Cevap : Bu adli bir konudur. Yapılması gerkenler; Yabancı işçinin işeten çıkışına ilişkin şahitler ve belgeler kişinin yurtdışına çıkış belge kaydı vb nitelikli belgelerle ile Önce bağlı bulunan SGM ye dilekçe ile başvurulmalı eğer olumsuz sonuçlanırsa adli durum için avukat ile görüşmeniz gerekmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.