Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.07.2022 09:06 (Üye) Soru : sayın danışman sorum şu şekildedir. Bir mükellefim TEPE LAMBALI KURTARICI ile yol yardımı sağlamaktadır. Bildiğimiz bozulan kaza yapan araçları çekmektedir. Araç için Amortisman ayırırken hangi türü kullanacağımızda tereddüt yaşıyoruz. Kamyonet sınıfına girip 6,3 4 yıl %25 oran mıdır? yoksa 3.72 2 yıl %50 oran mıdır? yada bunların hiçbiri değil başka bir tarife midir? ruhsatta cinsi özel amaçlı sarı tepe lambalı kurtarıcı yazıyor. diğer bilgiler bölümünde ise sarı tepe lambalı özel amaçlı sabit platformlu oto kurtarıcı kasa kamyonet diyor. biz neye göre amortisman yıl ve oranını yapacağız. yardımlarınızı rica ederim. saygılarımla

Cevap : Taşıtın ruhsatında tanımlama ne ise ona göre amortisman ayrılır. (kamyon veya Kamyonet) (Bize göre kamyonet için % 25 , 4 yıl )
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.