Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.07.2022 09:07 (Üye) Soru : Sayın Danışmanım RADYO, TV, POSTA YOLUYLA VEYA İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILAN PERAKENDE TİCARET işine başlayacak bir mükellefimiz kirada oturduğu ev adresini işyeri olarak bildireceğiz satışını yapacağımız ürünler ev adresine gelmeyip direk müşterimize gönderilecek burada ev adresimiz usül gereği bildirilecek . evde bir oda ofis şeklinde kullanılacak burada kira stopajı yapılacak mı ? yapılacak ise ne şekilde olacak toplam kira üzerinden mi stopaj ödenecek yoksa iş için kullandığımız alana tekabül eden kira tutarı kadar mı stopajını ödeyeceğiz ? Bilgilerinizi talep ederim.

Cevap : İş yeri olarak kullanılan konut için ödenen toplam Kira bedeli üzerinden % 20 GV stopajı yapılır. Evin bir odası diye ayrım yapılamaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.