Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 19.07.2022 15:31 (Üye) Soru : iyi günler, 5-6 yıldan beri ticari faaliyetinde bulunan ve en sonki Mali Yıl olan 31.12.2021 tarihinde de BİLANÇO USULUNDE muhasebesi tutulan şahıs firması işyerini 31.12.2021 tarihinde kapatarak TİCARİ FAALİYETİNE SON VERMİŞ BULUNMAKTADIR. şu an da aynı şahıs firması 2022 Temmuz ayı içersinde de kendi şahsına ait olmak üzere yeniden işyeri açmak istiyor, yıl içersinde olsaydı bu şahsa BİLANÇO defteri tasdik ettirecektim, fakat yıl geçtikten sonra ki 2022 07 Temmuz ayı içersinde İŞLETME DEFTERİ mi yoksa BİLANÇO defteri üzerinden mi muhasebesine devam edilecek bu konuda hakkında görüşleriniz nelerdir ?

Cevap : Aynı iş kolunda iş açılacak ise Bilanço esasına göre defter tutulcak . Başka iş kolunda olması halinde DBS de işletme defteri tutulacak
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.