Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.07.2022 13:04 (Üye) Soru : 2021 YILI SON DÖNEMİNDE YENİ BİR MÜKELLEF GELDİ 2.SINIF ESKİ MESLEKTAŞ GEKAP BEYANNAMESİ HİÇ VERMEMİŞ VE MÜKELLEFİNDE TİCARİ ALIŞ VERİŞİ OLMAMIŞ BU ARADA MÜKELLEF BU YIL 6.AYDA HURDA PLASTİK GERİ DÖNÜŞÜM İŞİ İLE UĞRAŞIRKEN GRANÜL MAKİNASI ALDI VE FAALİYET KONUSUNU DEĞİŞTİRDİ. MÜKELLEF ADINA GEKAP BEYANNAMESİNİ BU DÖNEM VERİRSEK GEÇMİŞLE İLGİLİ CEZA GELİRMİ? BU KONUYU İNTERNET VERGİ DAİRESİNDEN BİR DİLEKÇE İLE AÇIKLAMAK GEREKİRMİ? NASIL BİR YOL İZLEMEK GEREKİR. İYİ ÇALIŞMALAR. KOLAY GELSİN.

Cevap : GEÇMİŞ İLE İLGİLİ VD NİN NE YAPACAĞI KONUSUNDA BİLGİMİZ YOK.ELBETTE VERGİ DAİRESİNDEN BİLGİ TALEP EDEBİLİRSİNİZ. GEKAP KONUSUNDA AŞAĞIDAKİ LİNK DE BULUNAN YAZIMIZI İNCELEYİNİZ. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/1738/Mevzuat-Dosya/01072020-gekap-rehberi.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.