Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 26.07.2022 17:57 (Üye) Soru : Selamlar, 153/A girmiş bir firmanın faturalarını Ocak-Mayıs arası 5 ay için kdv düzeltme beyanı vereceğiz.5 ayı düzeltmek yerine 6.ay kdv beyanında ÖNCEKİ DÖNEMDEN DEVREDEN KDV TUTARINDA DEĞİŞİKLİK VARSA BU TABLO DOLDURULACAKTIR bölümüne, Değişiklik Nedeni:Fatura Çıkarma Açıklama bölümüne:1-2-3-4-5 aylar ilgili firmanın alım fatura kayıtlardan çıkarılmıştır ve toplam kdv'yi yazarak 6.ay beyanını verdiğimizde 4 ve 5 aylar KDV İade Kontrol Raporunda hata mesajı alırmıyız. Yada Tek tek kdv beyanlarını mı düzeltelim. Hangi yolu kullanalım.Teşekkürler

Cevap : Her aya ilişkin KDV beyananmerinin düzeltilmesi gerekir. Hata mesajı alınıp alınmayacağı konusunda bilgimiz yok. Vergi Daireniz ile görüşünüz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.