Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 27.07.2022 15:37 (Üye) Soru : Merhaba Tasfiye süreci tamamlanıp kapanmış olan bir mükellefimizin vergi dairesi tarafından mali müşavirlik şirketimize mükellef ile ilgili Sahte belge kullanma tespiti tebligatı gönderilmiştir. Mükellef ile bizim vergi dairelerimiz farklıdır. Tebligat bizim adımıza mükellefin vergi dairesi tarafından bize gönderilmiş ve tebligatın başında "sicil kayıtlarımızda kanuni temsilcisi olarak göründüğünüz dairemiz mükellefi..." şeklinde belirtilmiştir. Söz konusu mükellef adına herhangi bir kanuni temsilciğimiz yoktur. Gelen tebligat usule uygun mudur ve bizim nasıl bir yol çizmemiz gerekir? Teşekkürler

Cevap : Anladığımız kadarı ile bir yanlışlık var.İlgili vergi dairesine bizzat gitmenizi öneririz.Müteselsil sorumluluk konusu olabilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.