Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 28.07.2022 15:27 (Üye) Soru : Merhaba bir şirkette bağımlı olarak çalışıyorum. Şirket beyannameleri tam tasdik sözleşmemiz olduğundan şirket tarafından onaylanıyor .fakat ihale evrakları hazırlanırken smm kaşesine ihtiyaç duyuyoruz .Bu şirkette kullanmak için kaşe başvurusu yapabilir miyim kaşe için beyanname yetkisi şartı varsa şirketten kendi adıma beyanname vermek için değişiklik yapabilir miyim .nasıl bir yol izlemem gerekli teşekkürler

Cevap : İhale evraklarınıda YMM onaylayacak Ancak Şirketin beuannamelrini şirket adına alınacak şifre ile gönderilecek ise bu durumda Odadan alacağınız Oda kayıt belgesi ile Şirket adına şifere alınır. Bu konuları açıklayan 340 seri nolu VUK Genel tebliğini inceleyiniz.Sizde kaşe için Odaya müracat etmeniz gerekir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.