Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.08.2022 17:33 (Üye) Soru : Hocam iyi günler. Haziran ayında şirket kuruluşu yapıldı ve kuruluş giderleri haricinde herhangi bir işlem olmadı. Alım ve satış işlemleri Temmuz ayında başladı. İşi gereği ambalaj malzemesi olarak koli kullanımı olacak. Haziran ayında ambalaj malzemesi alımı olmadı ve ürün satışı da olmadığı için. Gekap Beyannamesini 2022/07-09 döneminden itibaren vermeye başlasak olur mu. 2022/04-06 dönem için boş da olsa bildirim yapmamıza gerek varmı. Bu konuda bilgi verebilirmsiniz. Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Cevap : Gekap mükellefiyeti beyanname vermek ile başlar 2022/04-06 için boş beyanname verilmez.Beyanname verilmeye başlandığı dönemden sonraki dönemlerde beyana tabi işlem olmaması halinde boş beyanname verilir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.