Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 05.08.2022 11:05 (Üye) Soru : SAYIN DANAIŞMAN MERHABALAR. BİRKAÇ FARKLI SORUM OLACAKTI. 1- BİRİ TÜRK BİRİ CEZAYİRLİ 2 GERÇEK KİŞİ ADİ ORTKALIK ŞEKLİNDE BİLGİSAYAR TEKSNİK SERVİS VE CEP TELEFONU SATIŞI YAPACAKLARI ADİ ORTAKLIK AÇMAK İSTİYORLAR. CEZAYİRLİ YABANCI 3 YILDIR TÜRKİYE'DE İKAMET EDİYOR. YABANCI ORTAK İÇİN ÇALIŞMA İZİN DURUMU NASIL OLACAKTIR ? ADİ ORTAKLIK İÇİN ENGEL BİR DURUM VAR MIDIR ? AÇILIŞTAN ÖNCE Mİ İZİN ALINMALI YOKSA VERGİ LEVHASINDAN SONRA 1 AY İÇERİSİNDE ALINMALI. 2-.İÇ MİMARLIK AÇILIŞI YAPACAK OLAN BİR MÜŞTERİ İÇİN VERGİ AÇILIŞ VE VERGİ , DEFTER VE FATURA UYGULAMALARI HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ ? BU KİŞİ AYRICA ANNESİNİN EVİNİ İŞYERİ/OFİS OLARAK GÖSTEREBİLİR Mİ ? SAYGILARIMLA,

Cevap : YABANCI UYRUKLULARIN ÇALIŞMA İZNİ KONUSUNDAKİ Sorunuzu “Sosyal Güvenlik Mevzuatı Danışmanı “ kutusunu işaretleyerek yeniden gönderiniz. VERGİ MÜKELLEFİYETİKURULMADAN ÇALIŞMA İZNİ ALINMASI GEREKİR.MÜKELLEFİYET KURULDUKDAN SONRA VERGİ LEVHASI OLUŞTURULUR.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.