Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.08.2022 12:29 (Üye) Soru : merhaba, geçen hafta sorduğum soruya yeni cevap geldi, daha doğrusu cevap verilmedi, bu yüzden sorumu daha anlaşılır halde sorarsam belki cevap alırım diye düşünerek tekrar soruyorum. Firmamızda, teşviği devam etmekte olan bir personel haziranda çıkışı oldu, temmuz ayında yeniden girişi oldu. aynı kişiye 7.aydaki girişi için 7103 teşviğinde alabilir yanıtı çıktı sgk işveren sisteminde. sorum şu: 7103 teşviği için 3 aylık işsizlik gerekiyordu, bu şart olmadan nasıl 7103 teşviği olumlu çıkar? aynı işyerinde tekrar girişlerde 3 ay işsizlik aranmıyor mu, ya da bilmediğimiz başka bir ayrıntı mı var 3 ay işsizlik konusunda. İnşallah bu sefer sorumu dikkate alıp cevap verirsiniz. Saygılarımla.

Cevap : Bu sorunuza cevap verilmiş ve 7103 sayılı kanun yararlanma şartları belirtilmiş. Yapmanız gereken sadece şartları okuyup; 1.İşçinizin işe giriş ve çıkış tarihini ve aradaki 90 günlük sürenin olup olmadığına bakmak 2. bu 90 günlük sürede 10 günden fazla çalışma olup olmadığını kontrol etmektir. Yoksa sistemde sgk da ne sormak istediğinizi anlıyor Ayrıca sistem bu işlemi otomatik olarak yapıyor ve siz bunu kontrol ekmek istiyorsanız yukarıda belirtilen işlemleri sadece verilen cevaba göre hesaplama yapınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.