Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 09.08.2022 16:45 (Üye) Soru : Merhaba, 2011 yılı yapılan yeterlilik sınavlarını tamamlayarak ruhsatname almaya hak kazandım ancak ruhsat başvurusunu Temmuz-2015 yaparak adıma düzenlenmiş ruhsatnameyi edindim. Yeminli Mali Müşavirlik sınavlarına katılmak istiyorum. Ancak, sınav başvurusunu ne zaman yapabilirim emin olamadım. Yüksek lisans mezunuyum ve Mali İşler Direktörü ünvanı ile çalışıyorum. SGK bildirgesinde Muhasebe ve Finans Müdürü olarak tanımım bulunuyor. Bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim.

Cevap : Genel Kural;SMMM Ruhsatını aldıkdan sonra Bağımlı veya bağımsız 10 yıl çalışmak koşulu ile YMM sınavına girilir. Bize göre süreniz ; 2015 den sonra başlar Sınav zamanınız konusunda Sınavı yapacak olan TÜRMOB dan Bilgi Edinme Kanununa göre bilgi isteyiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.