Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 12.08.2022 16:19 (Üye) Soru : Merhaba, Firmamız demir çelik ürünlerinin teslimini yapmaktadır ve satışları tevkifat uygulayıp faturasını kesmektedir. Firmamız yine bir demir çelik işi yapmakta fakat bu kez demir çelik ürünleri karşı firma tarafından temin edilmekte ve tarafımızdan şekillendirilip firmaya teslim edilmektedir. Firma bize 4/10 tevkifat uygulamamız gerektiği konusunda ısrarcı durumda fakat demir çelik ürününü değil, işçiliğini yapıp teslimini yapmaktayız. Bu durumda satışta tevkifat uygulanması gerekli midir ? Yardımlarınızı bekler ve teşekkür ederim üstadlar

Cevap : Size ait olmayan Demir veya çelik üzerine işlem yapma hizmetiniz FASON işidir. KDV tevkifatı yapılmaz. KDV tevkifat uygulamasında Sadece , Fason Olarak Yaptırılan Tekstil ve Konfeksiyon İşleri, Çanta ve Ayakkabı Dikim İşleri ve Bu İşlere Aracılık Hizmetleri için KDV tevkifatı uygulanır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.