Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.08.2022 18:44 (Üye) Soru : Selamlar Üstatlarım, Sizlere danışmak istediğim bir konu vardı. 01.01.2022 yılında bir ltd.şti. defteri devir olarak geldi. Fakat bu defterdeki hiçbir bakiye ne müşterilerle ne de şirket sahibinin tuttuğu hesaplar ile tutmuyor ya mali müşavire bilgi belge eksik gitti yada bu hareketleri atlandı. Bakiyeler arasındaki farklar büyük biz bu farkları dönem başında evrak v.s. olmadan nasıl düzeltme yoluna gidebiliriz. Şimdiden değerli cevaplarınız için teşekkürler.

Cevap : Ticari defterler ; Vergi Hukuku ve TDHP na göre tutulması gerekr. Bu kurallara göre yapılmayan işlemler konusunda yorum olmaz.Size önerimiz bundan sonra Devir alacağınız defterlerin kısa bir incelemesini yaptıktan sonra işi kabul ediniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.