Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 17.08.2022 13:19 (Üye) Soru : Merhaba; 213 Sayılı Geçici Madde ile gelen Yeniden Değerleme ile igili sorum olacak. %2 lik vergisini ödeyerek 2022 yılı içerisinde mesela Ağustos Ayında bilanço aktifinde kayıtlı Arsa ve Binalarıma yeniden değerleme yapabilir miyin? Bununla ilgili herhangi bir süre var mı? Şu tarihe kadar geçerlidir diyebilir miyiz yoksa 2022 Aralık ayına kadar vaktimiz var mı? Bilgi verirseniz çok sevinirim. Kolay gelsin,saygılarımla

Cevap : VUK geçici 32. maddeye göre İSTEĞE BAĞLI olarak yapılacak yeniden değerleme için süre söz konusu değildir. VUK 537 sıra nolu Genel Tebliği İnceleyiniz. Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği (Sıra No: 537) Resmi Gazete Tarihi: 14/05/2022 Resmi Gazete No: 31835 Not:Kişisel Verileri kanununa göre isminizi sorunuzun altına yazmayınız. Burada yanıtlanan sorular isim ,soyisim ve oda numarası olmadan web sayfamızda yayımlanmaktadır. Biz sizin isminizi ve oda numaranızı görüyoruz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.