Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.08.2022 16:50 (Üye) Soru : Merhaba 15 ağustosta yeni bir AŞ. açılışı yaptım. Kira kontratı 15 ağustosta başladı. Bunun interaktif vergi dairesinden kira kontratı damga vergisini beyan etmek istediğimde, sürekli damga vergisi mükellefiyeti olduğu için beyanname vermem gerektiği ile ilgili bir uyarı aldım. Ben bu A.Ş. nin kira kontratı damga vergisini EYLÜL ayında beyan etmem gerekiyor o zaman değil mi? Yani 15 günlük kira kontratının damga vergisi beyan etme süresi, A.Ş. lerde geçerli değil ve bir sonraki ay damga vergisi beyannamesi ile beyan edilecek değil mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Cevap : 01-26/EYLÜL/2022 Tarihleri arasında e beyan sisteminden beyan edilecek ve tahakuk eden vergi aynı sürede ödenecek.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.