Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 18.08.2022 17:09 (Üye) Soru : Sayın yetkili,e belge kullanma zorunluluğu getirilen mükellefler arasında,2020/2021 hesap dönemlerinde hertürlü elektronik ortamda bir milyon tl mal ve hizmet satışını gerçekleştirenler derken,örneğin bu bir milyonluk satışın yirmi bini elektronik ortamda,diğer sekizyüzseksen bini yazarkasa ile olursa,bu mükellef de e belge kullanmak zorunda mı.İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Cevap : Verdiğiniz örneğe göre bir hesaplama tebliğlerde açıklanmamaıştır. Bize göre bahsettiğiniz mükellefin belirlenen e- belge ve e -defter tutacaği yöndedir. Aşağıdaki linkde bulunan yazımızı inceleyiniz. https://www.ismmmo.org.tr/dosya/3071/Mevzuat-Dosya/22012022-ebelge-kullanma-zorunlulugu-tarihleri-yeniden-belirlendi.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.