Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 19.08.2022 10:45 (Üye) Soru : Temmuz ayında kolay işveren olarak sgk tescili gerçekleşmiş bir site yönetiminin muhasebesini devraldık. Düzenleyeceğimiz makbuzlarda stopaj olmak zorunda olduğu için kolay işverenliği kapatıp muhsgk uygulamasına geçmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Sgk ya sorduk geçişi nasıl yaparız diye artık dönüş yok diye bir cevap veriyor. Bu bağlamda; 1. Site yönetimine düzenlediğimiz meslek makbuzlarında stopaj olup olmayacağı? 2. Stopaj olacaksa muhsgk vermek için vergiyi muhsgk sgk yı kolay işveren olarak verip veremeyeceğim Konularında yardımlarınızı rica ederim.

Cevap : 1-Düzenlenecek makbuzda % 18 oranında GV stopajı yapılacak. 2-muhsgk beyannamesi verebieceğiniz görüşündeyiz. Eski sistemi dlekçe ile iptal ettirinmiz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.