Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 19.08.2022 10:49 (Üye) Soru : İyi günler, yeni tescil edilen bir müşterimize ait ltd.şti. nin vergi dairesi açılış işlemleri yapılacaktır. Burada kira kontratı ile şirket tescil tarihinin aynı olması gerekiyor değilmi, şöyleki müşteri işyerini 3 ay önce kiralamış ve kontrat bu şekilde düzenlenmiştir. Fakat şirket tescil işlemleri yeni yapılmıştır. Kira kontratı bu arada müşterinin şahsına düzenlenmiştir. Burada kontratın şirket adına ve tescil tarihi itibariyle düzenlenmesi gerektiği hususunda mal sahibi ile tereddüt yaşamaktayız. Bu konuda nasıl hareket etmemiz gerekiyor, bilgi alabilirmiyiz. İyi çalışmalar

Cevap : Kira kontratı açılış tarihi veya önceki günleri içermesi gerkir.Kira kontratı Tüzel kişilik adına olması gerekir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.