Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.08.2022 10:08 (Üye) Soru : Merhaba Web tasarım ve ınternet hızmetlerı faalıyetı ıle alakalı bır Aş fırmamız var . Fırma Tamamen ınternet uzerınden Turkıyedekı sıtelere teknık ve bılısım hızmetı vermektedir. Fırma sahıbı ve Müdür olarak görev yapan eşi yurt dışına yerleşmek ve oradan Turkıyedekı fırmalar ıcın hızmete devam etmek ısterler Bu doğrultuda Sorularım olacak 1- Fırmada mudur olarak görev yapan eşi için Burada Sgk odemeye devam edebılır mı ? Sgk dan cıkıs yaparsak mudurluk gorevının devam etmesı sıkıntı yaratır mı ? 2- Fırma calısanları da onlıne olarak calısmaya devam edecekler sorun olur mu ? 3- Şirket adresı Tr de geldıklerınde ıkamet edeceklerı Ev homeofıs Olarak gorulebılır mı ? Evde anne ve baba ıkamet edıyor?

Cevap : 1. Türkiye de ikamet etmesi durumunda sgk lı olabilir. 2. uzaktan çalışma bildirimi yapılmalıdır. 3. Home ofis olabilir. Şahıs şirketi açılışı için sizden faaliyet adresiniz istenecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.