Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.08.2022 10:52 (Üye) Soru : Merhaba bir müşterimin işçisi Temmuz ayında ameliyat olmuş. Ameliyatla ilgili raporu onaylamak için sisteme girdiğim zaman herhangi bir rapor göremedim. Daha sonra işçi konuyla ilgili SGK'ya başvurduğunda SGK'nın sayfasında da ameliyat olduğu süreçle ilgili bir rapor görüntülenemedi. Muhtemelen hastane rapor yazmadı. İşveren, işçinin maaşını da bankadan tam olarak ödedi. Sistemde rapor olmadığı ve işveren de maası tam olarak bankadan işçiye ödediği için bildirgeyi çalışmış gibi tam olarak onaylasam herhangi bir sorun olur mu? Ya da bu durumda ne yapmam gerekiyor? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

Cevap : Hayır. İşçi istirahatli olarak bildirilmeli ve rapor sisteme düştüğünde ya da varsa elden alınarak manuel giriş yapılmalıdır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.