Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.08.2022 16:53 (Üye) Soru : Soru: Merhaba, bir mükellefimiz, y.dışından aldığı faturadan dolayı 2022/4.ay da kdv2 verdik ve yaklaşık 19Milyon Tl kdv çıktı, fatura y.dışı olduğu için sordulama imkanımız olmadı. ve firma yaklaşık 1 ay sonra da firma yetkilisine ulaşamadığımız için sözleşmeyi fesh ettik. (yetkilisi yabancı)- Vergi dairesi aradı bu kdv ne olacak diye. Sorum şu; bu olayda ne gibi bir sorumluluk bana yüklenebilir. ne yapmam gerekiyor. Cevap:Sayın, Müşteri size evrak vermiş ise sorumluluk olur. Evrak vermemiş ise sorumluk olmaz. Bilgilerinize rica olunur. Danışma birimi Müşteri evrak vermedi, o zaman vergi dairesi sormaz mı, olmayan evraka nasıl beyanname düzenledin, diye. Ayrıca ne gibi sonuçları olur benim için, diye de sormuştum sanırım atlamışsınız.

Cevap : Sizin için ne gibi sonuç doğurur buna bilemeyiz. Müşteri odaya Şikayet eder ise Disiplin soruşturması yapılır. Vergi Dairesi tarafında sizin için bir işlem yapılmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.