Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.08.2022 17:09 (Üye) Soru : merhabalar nasılsınız üstadım 01.07.2022 tarihinde şahıs firmamızı A.Ş.'ye dönüştürdük 7.ay kdv beyanında devreden kdv yi yazacağız(önceki dönemden devir kdv izahatını diğer sebep olarak mı seçelim?) 6.ay sonu olan kümülatif satışı da kdv beyanında yazacak mıyız yoksa sıfırdan aylık satışı mı yazacağız yalnızca...acilen bilgi verilmesini rica ederim iyi çalışmalar

Cevap : Teşekkür ederiz. .Şahız firmasındaki devreden KDV olduğu gibi şirket KDV beyannamesine aktarılır.Kümüle yazılıp yazılmayacağı konusunda bir belirleme olmadığı için yorum yapamıyoruz.GİB ile görüşünüz. Buraya soru gönderen üye ve stajyerler için yanıtlar aynı gün veya ertesi gün Sıra ile sorular yanıtlanmaktedır.Acil ayrıcalığımız malesef yok.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.