Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 31.08.2022 19:35 (Üye) Soru : Merhabalar, Sormuş olduğum soruda cevaplanmayan iki madde vardır? Bunlar da 6 ve 7.sorulardır. Rica etsem cevaplayabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim. Soru: Merhabalar, Ben 2021 yılında bürosunu açan ve tek başına çalışan bir kadın mali müşavir olarak lise stajyeri almak istemekteyim. Sorularım şöyle; 1)Açık olan herhangi bir sigorta dosyam yoktur. SGK tarafında bir sorumluluğum var mıdır? 2) Lise stajyeri almak için ne yapmam lazımdır? 3)Almak istediğim lise stajyerine ne kadar maaş ödemem gerekmektedir? 4) Devlet teşviğini almak için ne yapmam/nereye başvurmam gerekmektedir? 5) Devlet teşvik rakamı nedir? 6) Stajyere vermem gereken yan haklar var mıdır/ vermek zorunda mıyım/ varsa eğer bu haklar nelerdir? 7) Usta öğretici belgesi diye bir konu okudum, bu belgeyi almam gerekli midir/ nereye başvurup alabilmekteyim? Destekleriniz için çok teşekkür ederim.

Cevap : 6) Stajyere vermem gereken yan haklar var mıdır/ vermek zorunda mıyım/ varsa eğer bu haklar nelerdir? Stajere 4 a sigortalı çalışanlara sağlanan haklara ek olarak çalıştığı iş ile ilgili eğitim verilmesi gerekir. 7) Usta öğretici belgesi diye bir konu okudum, bu belgeyi almam gerekli midir/ nereye başvurup alabilmekteyim? Meslek mensubu konusu ile ilgili ruhsata sahiptir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.