Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 31.08.2022 10:32 (Üye) Soru : İyi çalışmalar. 1- Emlak faaliyetinde bulunan mükellefim kapanış yapmak istiyor. Fakat elinde 2 adet arsa stok olarak gözüküyor. Kapanış yaparken bunlarla ilgili ne gibi işlem yapmamız fatura kesmemiz gerekiyor mu? 2-Emlak komisyoncuları taşınır taşınmaz malların satılması veya kiralanması için internet ortamında ilan verilmesi işlemleri için gib'e bilgi vermek zorundamıdır. Emlak faaliyetindeki mükellef örneğin sahibinden.com a ilan verirse bildirim yapmak zorundamıdır?

Cevap : 1-Stok kalan G.menkulleri kendine fatura edecek. 2Emlak komisyoncuları taşınır taşınmaz malların satılması veya kiralanması için internet ortamında ilan verilmesi işlemleri için gib'e bilgi vermek zorunda dır. Konu ile ilgili olarak 07/06/2022 Tarihin de oda web sayfamızdan yaptığımız duyuru için aşağıdaki linki inceleyiniz www.ismmmo.org.tr/dosya/3335/Mevzuat-Dosya/07062022-vuk-538-seri-nolu-gn-tb.pdf
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.