Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 31.08.2022 19:41 (Üye) Soru : Sayın danışmanım hayırlı günler dilerim. 2 ortaklı anonim şirketin ortaklarından bir tanesi teknopark bölgesinde tek ortaklı yeni bir anonim şirket kurdu. İlk şirkette bulunan 15 personeli teknoparkta yeni kurulan anonim şirkette işe başlatacak ve 1 eylül itibariyle işe başlayacaklar. İşe giriş ve çıkışları 16 Sözleşme sona ermeden sigortalının aynı işverene ait diğer işyerine nakli şeklinde mi yapmam gerekir yoksa her şirketi farklı tüzel kişilik kabul edip 04 Belirsiz Süreli İş Sözleşmesinin İşveren Tarafından Haklı Sebep Bildirilmeden Feshi seçmem gerekiyor. Ayrıca işe giriş bildirgesinde meslek koduna teknopark yazmaktan başka dikkat etmem gereken bir husus var mıdır. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. İşe giriş bildirgelerini bugün göndermem gerektiğinde gün içinde cevap verirseniz sevinirim.

Cevap : Eğer tüzel kişilik ortaklık yapısı anı olsaydı devir söz konusu olabilirdi Ancak tüzel kişilikler farklı dolayısıyla 04 Belirsiz Süreli İş Sözleşmesinin İşveren Tarafından Haklı Sebep Bildirilmeden Feshi seçilmesi gerekir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.