Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.09.2022 10:45 (Üye) Soru : Sayın Danışman;Müşterim olan şirketin yapmış olduğu İhracatbedeli yurtdışından döviz olarak getirilmiş ve şirket hesabından TL.ye çevrilmiştir.Ancak İBKB düzenlenmesi unutulmuştur..Vergi Dairesinden gelen uyarı yazısı ile İhraçbedelinin 90 gün içinde İBKB veya DAB düzenlenmesi talep edilmiştir..Bu durumda yurtdışından gelen döviz dekontu,GÇB.ve ihracat faturası ile Swet örneğini Vergi Dairesine bir yazı ekinde verirsem,İhracat Bedeli getirilmiştir kabul edilebilirmi..eğer bu şekilde olmaz ise yol haritası vermenizi rica ederim.Saygılarımla.

Cevap : İBKB nin süresi içinde ypılması gerekir. Yapılmasıgereken Bürokratik işlemler konusunda Vergi Dairesi ilegörüşünüz.Bu konuda bilgi sahibi değiliz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.