Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.09.2022 12:55 (Üye) Soru : Mrb,inşaat işi ile faaliyette bulunmaktayız.İnsaat işi devam ederken duvarcı ustası 5 günde işini tamamlar,boyacı 3 günde işini tamamlar,bu şekilde sgk'li personel calistirmaktayiz,inşaat işi devam ederken,belirli sürede ki işlerini tamamlayan persollerin SGK işten çıkış kodu hangi koddan yapmalıyız,ihbar ve kıdem ve işsizlik ödeneği durumları hakkında bilgi verebilirmisiniz.

Cevap : Bu kişilerle belirli süreli iş sözleşmesi ya da çağrı üzerine çalıştırma iş sözlemesi yapabilir ve Meslek Kodu : 9313.02 Meslek Adı : İnşaat İşçisi işten çıkış 05 Belirli süreli iş sözleşmesinin sona ermesi inşaat bitiminde de 18 kod işin sona ermesi seçilebilir. Bu işler bir yıldan kısa süreli olduğu için kıdem tazminatı olmamaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.