Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 05.09.2022 15:27 (Üye) Soru : Selamlar Benim Sorum KEP uygulamaları hakkında T.T.K göre A.Ş. ve Ltd şirket için 2013 yılında KEP adresi aldık bundan önce KEP için hesaba para yatırarak aktive ediyorduk fakat PTT bir değişiklik yaparak KEP adresi hesabına kira paramızı yatırmamıza rağmen 01.09.2022 tarihinden itibaren e imza veya Mobil imza zorunluluğu gelmiş ve ayrı bir aidat istemektedir. aktivasyon için zorunluluk olarak KEP adreslerimiz mevcut yasaya göre mobil imza yada e imza zorunluluğumuz var mı ben bu haliyle aktif olmadan bırakmak istiyorum Ltd ve A.Ş. için herhangi bir cezai müeyyidesi var mı.. Öneriniz nedir

Cevap : Vergi uygulamalarında zaten e-imza bazı işlemler kullanılmaktadır.Kep konusundaki bürokratik işlemler konusunda veya başka kanunlardaki uygulamalar için bilgi sahibi değiliz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.