Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 16.09.2022 11:04 (Üye) Soru : Sayın İlgili, çalışana ödenecek kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı brüt tutarına,, maaş dışında aylık-periyodik ödenen nakdi/ayni yardımların (yol, yemeki prim vb.) tutarını eklemeke gerekir mi ? Hangi menfaat, hangi tutar ödenmeli ? Örneğin günlük yemek bedeli (yemekhane/yemek çeki) 35-TL + kdv ise, tazminat brüt tutarına aylık yemek için 770-TL mi eklenmeli (35x22 gün). Bu tutar bu haliyle mi brütleştirerek mi eklenmeli ? Bu konuta ilişkin kalem/hesaplama tablosu vb. kaynak, ve mevzuat kaynakarı varsa bilgi paylaşmanızı rica ederiml. Teşekkürler.

Cevap : İSMMMO web safamızda mevzuat/pratik ilgiler / sosyal güvenlik mevzuatı başlığından ya da İSMMMO web sayfasi mevzuat / mali rehber 2022 de gerekli bilgi ve hesaplamalara ulaşabilrsiniz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.