Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 20.09.2022 09:45 (Üye) Soru : Mükellefimiz 2012 yılında bir ltd firmanın hisselerini alarak 30yıllığına yetkili müdür ve tek ortak olmuştur.Aynı yıl aynı resmi gazete de birde dışarıdan müdür atanmıştır.Dışardan atanan müdür 2022 yılı şirket ile sgk ilişiğini kesmiş dışardan müdürlüğüne devam etmektedir.Mükellef bu dışardan atanan müdüre şirket hsselerini devrederk ortak ve müdürlükten ayrılmayı düşünmektedir.Ancak tek ortak ve müdür olan mükellef olarak devir sonrası 2012 den günümüze sgk ve vergi borçları yükümlülüğü hakkında sorumluluğu ne olacaktır?Saygılar.

Cevap : Tek ortak ve müdür olan mükellef olarak devir sonrası 2012 den günümüze sgk ve vergi borçlarından sorumludur. Atama, Resmi Gazete ile yapılmaz. Ticaret sicil gazeteinde yayımlanır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.