Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 21.09.2022 09:32 (Üye) Soru : Merhaba; Demir Çelik ürünleri ile ilgili faaliyette bulunan bir İşletme Usulü Defter açılışımız olmuştur.Faaliyet konusundan dolayı açışıl itibari ile E-İrsaliye ve E-Fatura zorunluluğu var mıdır? Yoksa ilk açılışta E-Arşiv olarak GİB de fatura düzenleyip hadler göz önünde bulundurularak mı geçişler söz konusu olur?

Cevap : DEMİR VE ÇELİK İLE DEMİR VEYA ÇELİKTEN EŞYALARIN İMALİ, İTHALİ VEYA İHRACI FAALİYETİNDE BULUNAN MÜKELLEFLER İÇİN E- İRSALİYE’ YE GEÇİŞ TARİHİ: Bu mükellefler; (Demir ve çelik ile demir veya çelikten eşyaların imali, ithali veya ihracı faaliyeti) ciro sınırlaması ve e-Fatura kullanma zorunluluğu olmaksızın 01/07/2022 tarihinden itibaren e-irsaliye ve e-fatura kullanacaklardır. Sizin müşterinizde e-fatura ve e-irsaliye kullanacaklar
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.