Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 26.09.2022 09:31 (Üye) Soru : Konu: şirket ortağının götürü yurtdışı harcırah uygulaması hk. - Sayın Danışman; Ltd.Şti. ortağı ve aynı zamanda imza yetkilisi olan müdür vasfındaki şirket ortağı yurtdışına bir iş seyahati gerçekleştirecektir. Şirketten aldığı maaş yoktur. Şirketin sigortalı çalışanı değildir. Sadece yıl içinde farklı dönemlerde bir kaç kez huzur hakkı adı altında ücret almaktadır ve aldığı bu ücretten g.v. ve d.v. hesaplanarak bordro düzenlenmektedir. İlgili kişinin, şirketten düzenli olarak bir ücret almadığından dolayı, ortağı olduğu şirketten götürü olarak yurtdışı harcırah uygulamasından yararlanması mümkün olabilir mi?.. Şirket ortağının yurtdışı götürü harcırah uygulamasından yararlanma şartları nelerdir?..

Cevap : Yılda bir kaçkz huzur hakkı alınmaz. Huzur hakkı aylık ödenir Huzur hakkı veya maaş almayan yönetici veya çalışana harcırah ödenmez.Görürü harcırah diye bir uygulama olmaz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.