Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 03.10.2022 14:59 (Üye) Soru : 25.02.2022 tarihinde 100,000,00 tl sermayesi olan bir ltd.şti.kurdum.Firma mart ve nisan aylarında 100,000,00 tl sermayesini ödedi.Şimdi ise sermaye arttırımı yapmak istiyor. BİRİNCİ SORUM. 1 yıl dolmadan sermaye arttırımı yapabilrimiyiz İKİNCİ SORUM. Sermayenin ödendiğinin tespitine ait raporda 5-İNCELEMER MADDESİNDE ........... tarihli mizan bilanço yazıyor bilanço yok tarihe ne yazacağım 4 Bölümünde aktif toplamı - borçlar - özvarlık gibi şeyler isityorlar henüz firmanın bilançosu yok burada nasıl bir yol izlemem lazım.

Cevap : 1-Önceki sermaye ödenmesi halinde istenildiği zaman yeni sermaye artışı yapılşabilir. Büre sınırlaması olmaz. 2-Sermaye artırımı MİZAN VEYA Bilanço dan yapılır. Bilanço olmadığına göre Mizan rakamlarını dikkate alacaksınız.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.