Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 05.10.2022 15:29 (Üye) Soru : Merhabalar; Çalışmış olduğum şirkette 10kutu kullanılmamış kağıt fatura bulunmaktadır. Kağıt faturaların imhası için şirketin bağlı bulunduğu vergi dairesine müracaat edeceğim. Ancak bunun için dilekçe istediler. Bunun için kullanılmamış seri numaraları ve en son kesilen faturayı dilekçeye eklemem gerekiyor. Böyle bir dilekçe örneği sizden rica ediyorum. Ayrıca 2017 ocak ayının başında e faturaya geçilmiş ve serde 20 fatura eksik görünüyor. Bunun için ne yapamam gerekiyor? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar.

Cevap : Dilekçe formatında özel bir durum olmaz. Faturaların imha edilmesinin belirtilen cümleler yazılır ,istenen liste dielkçeye eklenir.Eksik fatura için kayıp ilanı vermeniz gerekir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.