Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.10.2022 10:15 (Üye) Soru : Merhaba, üstadım. işten çıkış kodu (03 istifa) olan bir işçimize kıdem tazminatı vermek istiyoruz. soru 1: çıkış nedeni istifa olması nedeniyle, yasal olarak kıdem tazminatı hak etmeyen işçimize kıdem tazminatı verirken sadece damga vergisi keserek verebilir miyiz ? eğer öyle değilse ; soru 2 : Verilen kıdem tazminatı normal ücretmiş gibi hem sgk hem de vergiye tabi olarak mı verilmeli ? yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.. iyi günler.

Cevap : 1-2- Kıdem tazminatı hak edilmeden yapılan ödeme ÜCRETTİR GV ,DV ve SGK kesintisi yapılır. NOT sorunuzun altına isminizi ve telefonunuzu yazmayınız. Kişisel veriler Kanununa göre sıkıntı olur.Burada verilen yanıtlar isim ve sicil numarısı olmadan web sayfamızda paylaşılmaktadır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.