Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 12.10.2022 11:31 (Üye) Soru : İyi Günler Sermaye artırım ile ilgili bilgi rica ediyorum. Bir önceki sermaye artışında sadece geçmiş yıl karlarından artırım oldu nakdi sermaye artışı olmadı bundan kaynaklı şimdi hazırladığım sermaye artırımı için sermayenin ödendiğinin tespiti raporu hazırlamam gerekiyor mu ? Hazırlamam gerekiyorsa şirket sermayesinin tamamının ödendiğine ilişkin bilgiler kısmına ne yazmam gerekiyor ? Teşekkürler

Cevap : Sermaye artımı yapan mükellefler; Mutlaka önceki sermayenin ödendiğine ilişkin raporu düzenlemeleri gerekir (Önceki sermaye nasıl artırılmış olur ise olsun) Yapacağınız sermaye artırımı için ; SERMAYENİN ÖDENDİĞİNİN TESPİTİNE AİT SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK RAPORU Düzenlenecek Rapordaki ilgili alanlar doldurulur.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.