Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 14.10.2022 09:27 (Üye) Soru : Sayın danışmanım internetten ayakkabı satan bir firmamız var. Firmamız ürünü kargoya verdiğinde değilde ürün müşteriye ulaştıktan 7 gün icinde faturayı kesiyoruz. Eğer bu yedi gün içinde ürünü sattığımız kişi ürünümüzü iade ederse burada hiç fatura düzenlemek uygun olur mu yada fatura düzenleyip iade edildiginde banka havalesi ile kayitlarimiza almalıyız bilgilerinizi talep ederiz??

Cevap : Ayakkabı yı nihai tüketiciye satmanız halinde fatura mal satışında düzenlenir ve mal ile alıcıya gönderilir. Nihai tüketici malı iade etmesi halinde Gider pusulası yerine geçen Banka dekontu ile parası gönderilir. Malın giriş kaydı yapılır.Mal ticari olarak satılması halinde sevk irsaliyesi ile gönderilir 7 gün içinde fatura düzenlenir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.