17.10.2022 12:20 |
(Üye)
|
Soru : - 14.10.2022 16:48:59 - tarihinde tarafımıza göndermiş olduğunuz - xxxxxxxTC kimlik numaralı Serbest Muhasebeci Mali Müşavir tarafından şirketimiz ile ilgili meslek sözleşmesi gereği xxxxxxxxi tarafından 31.12.2018 tarihi itibariyle elektronik ortamda beyannamelerimiz verilmiş olup, 31.12.2018 tarihinden sonra beyannamelerimiz verilmediği gibi sözleşme de meslek mensubu tarafından iptal edilmemiştir. Meslek mensubu mesleği bıraktığını ve şu anda yurt dışında olduğunu sözleşmeyi kendisinin iptal edemeyeceğini bildirmiştir. Çözüm yolu nedir ? Teşekkürler
Cevap : Meslek mensubu hakkında oda yönetim kuruluna dilekçe ile müracaat ederek şikayetde bulunabilirsiniz. Durumunuzu buraya bildirmeniz dilekçe yerine geçmez. Meslek mensubu ile yapılan Aracılık ve sorumluk sözleşmesini Bağlı olduğunuz Vergi Dairesine mürcaat ederek iptal ettirebilrsiniz. Yeni meslek mensubu ile sözleşme imzalayınız.
|