Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 19.10.2022 11:50 (Üye) Soru : Merhabalar , Yeni meslek mensubu olmuş üyelerinizdenim.Sizleri rahatsız etme amacım tek başına mali müşavirlik faaliyetleri için Limited şirketi açabilirmiyim, bu faaliyet kapsamında stopajdan muaf olabilirmiyim. Tek başına açılamıyor ise Meslek mensubu olmayan bir ortak ile açılabilir mi ?

Cevap : Bizler burada rahatsız olmayız. Bu birim üye ve stajyerlerinin sorularını yanıtlamak üzere 1996 yılından beri hizmet sunmaktadır. Tek kişilik Mesleki şirket kurabilirsiniz.(A.Ş veya Limited) Kuracağınız mesleki şirketin elde ettiği kazanç Ticari kazançtır GV stopajı yapılmaz. Mesleki şirketlere meslek mensubu dışında ortak olmaz. Mesleki faaliyetinizin daha sağlıklı yapabilmeniz için 3568 sayılı yasaya göre yayımlanmış YÖNETMELİKLERİ okumanızı öneririz. Hayırlı olsun.Başarılar dileriz.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.