Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.10.2022 10:49 (Üye) Soru : Merhabalar,13 yillik sirkete sermaye arttirimi yaptirmak istiyoruz ama defterler bulunamıyor biliyorsunuzki 10 yil ttk da saklama zorunlulugu var sermayenin odendigine dair rapor yazamıyorum ne yapmam gerekiyor bugun ticaret odasjna gittim ve müdürle görüştüm bu konu bizimle ilgili değil mali musavirler odasiyla gorusmeniz gerekiyor daha sonra kurtulustaki odaya gittigimde sadece netten yardimci olunabilir dediler.sizden bu konuda yardımcı olmanizi istiyorum tesekkurler

Cevap : Bilindiği üzere TTK hükümlerine göre Ticari defterlerin saklama süresi 10 yıldır. Bu neden ile ; Raporun, Defter onayı ilgili bilgiler yazılmaz. Bu bölümüne önceki sermayenin hangi tarihde artırıldığına ilişkin ticaret sicil gazetesinin sayı ve tarihinin yazılması yeterlidir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.