Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 25.10.2022 16:25 (Üye) Soru : Sizlere aşağıdaki soruyu sorduk cevabını da yine aşağıdaki gibi verdiniz..ama devamında ilk sözleşmeyi yaptığımız ortak şuan yetkili ortak değil şuan ise bizden yetkili ortak istiyor evrakları ldiğer ortak vermemizi istemiyor..lütfen artık bir cevap verirmisiniz ona göre yapacağımızı bilelim. Mükellefimiz olan iki ortaklı birisi müdür olan şirketin müdür olan ortağı ile mahkemelik oldular ve bu müdür olan ortak şirketin defter evrak v.s ne varsa istiyor başkası ile çalışacakmış. Diğer ortak ise hayır vermeni istemiyorum evrakları diye bize söylemlerde bulunmaktadır. Bu durumda yapılması gerekenle ilgili durumu görüşlerinize sunarım.. (20.10.2022 12:54) Mesleki sözleşemeyi kimin ile yapmış iseniz ; Defter ve belgeleri Tutanak ile o kişiye vermenizi öneririz.

Cevap : Bu gün itibari ile şirketi temsil ve ilzama (imza yetkisi) sahip olan ortağa tutanak ile teslim etmeniz gerekir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.