Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 01.11.2022 13:24 (Üye) Soru : Bağımsız olarak icra ettiğim Mali Müşavirlik Serbest meslek faaliyetini sonlandırıp, tek kişi ortaklı Limited Şirket kuruluşu yaparak mesleki faaliyetlerime devam etmek istiyorum. Bunun için uygulanacak iş ve işlemlere ait süreci nasıl yönetebiliriz? Bir diğer husus, mevcut mükelleflerimizle yapmış olduğumuz aracılık sözleşmelerini, kurulacak yeni şirketin tescili ile birlikte revize yapmamız gerekiyor bu durumda? Beyanname gönderim sürecinde işlemlerin aksamaması adına soruyorum. Teşekkürler

Cevap : GV mükelleiyetinizin sonlanması ve Mesleki şirket olarak faaliyete başlamanız halinde Önceden yapılan sözleşmeler (GİB sözleşmesi ve Türmob sözleşmesi) FESİH edilir. Söz konusu sözleşmler Şirket olarak müşterileriniz ile yeniden düzenleyeceksiniz.Müşterilere ilişkin beyananme ve bildirimler Şirket olarak verilecektir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.