Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.11.2022 10:54 (Üye) Soru : Merhabalar, 6111 sayılı teşvikten mali müşavir olarak 30 ay olarak yararlandırlıyorum. Mesleki yeterlilik belgesi olarak mali müşavir belgemizin geçerli sayılabilmesi için yapmamız gerekenler nelerdir.

Cevap : Bireylerin MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alabilmeleri için belge almak istedikleri mesleğe ait ulusal yeterliliğin olması ve MYK tarafından bu ulusal yeterlilikte sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşunun bulunması gereklidir.Ulusal yeterliliklere göre yürütülen teorik ve performansa dayalı sınavlarda başarılı olan adaya MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi ve aynı format dâhilinde taşınabilir cüzdan tipi MYK Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı düzenlenir. Mali Müşavirlik Belgesi ise 3568 sayılı yasa ile yapılacak iş ve işlemlere ilişkin yeterlilik koşuluna haiz bir belgedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.