Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 02.11.2022 11:04 (Üye) Soru : Üstadım Günaydın, 1- Bir gerçek kişi 3 ayrı şirketin tek ortağıdır. Bir Şirketinde 4 A lı müdür görevinde çalışan personelini diğer iki şirketine dışarıdan müdür olarak atadı. Bu personelin normalde atandığı şirketlerde ayrıca SGK lı olması gerekir. Ama burda 3 şirketinde ortaklık yapısının aynı olmasından dolayı diğer şirketlerde SGK girişinin yapıl maması size olabilir mi ? 2-. Eğer 2 şirket tede SGK girişi yapılması gerekirse dışarıdan müdür bu kişiyi PIRT TIME olarak SGK sını yapabilirmiyiz.

Cevap : Şirkette müdür olarak çalışan kişinin, başka bir şirkette müdürlüğünün veya sigortasının yapılmış olması, sigortasının yapılmasına engel değildir.Llimited şirket, müdür olarak atayacağı kişinin başka bir şirkette SGK'sı varsa bile, kendi şirketinde de bu müdür kişiyi SGK'lı yapmak zorundadır.Bu kısmi zamanlı da olabilmektedir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.