Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 07.11.2022 10:11 (Üye) Soru : merhabalar üstadım, genç girişimci kapsamında yeni açılışı yapılacak bir şahıs işletmesi mükellefinin açılış tarihinden itibaren 3 ay daha başka bir işyerinde ssk olarak çalışması halinde 12 aylık bağkur teşvikinde kalan 9 ay için bağkur teşvikinden yararlanabilir mi ? ssk olarak çalışması bğkur teşviği almasına engel midir ? teşekkürler

Cevap : Kişinin 4a lı olarak çalışması desteğin alımına engel teşkil etmektedir. Genç girişimcilerde kazanç istisnasından faydalanan ve vergi mükellefiyeti başlangıç tarihi itibari ile 18 yaşını doldurmuş ve 29 yaşını doldurmamış olanlardan, ilk defa sigortalı sayılan gerçek kişilerin primleri 1 yıl süreyle prime esas kazanç alt sınırı üzerinden hazinece karşılanır. Adi ortaklıklar ve şahıs şirket ortaklıklarında sadece 1 ortak faydalanır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.