Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 15.11.2022 16:32 (Üye) Soru : Merhaba kolay gelsin Otel vb.işlerle iştigal eden mükelleflerimiz mevcut, 509 nolu tebliğde Kültür turizm bakanlığı ile belediyelerden yatırım veya işletme belgesi almak suretiyle konaklama hizmeti veren otel işletmeleri 2022 temmuz ayında e fatura, 2023 ocak ayında e deftere geçmek zorundadır ibaresi yer almaktadır. Ancak bazı mükelleflerimizin belediye ruhsatı alma süreci devam etmektedir. Bu durumdan ötürü temmuz ayında e deftere geçiş yapmadık. ilgili belediye ve kültür turizm bakanlığından işletme belgemiz henüz çıkmadığı için e fatura ve e deftere geçiş yapmamıza gerek varmıdır ?  İyi çalışmalar

Cevap : Otelcilik faaliyeti icra ediliyor ise geçte olsa ilgili kurumlardan ruhsat mutlaka alınacaktır.Sorun yaşamamak için e fatura ve e deftere geçiş yapmanız gerekir.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.