21.11.2022 13:58 |
(Üye)
|
Soru : İŞLETME DEFTERİ OLARAK MÜKELLEF OLAN FİRMANIN ADİ ORTAKLIĞI BULUNMAKTADIR.FİRMA DEFTER TUTMA HADLERİ DEFTER BEYAN OLARAK DEVAM EDEBİLMEKTEDİR.ANCAK ADİ ORTAKLIĞIN ALIŞLARI 5.000.000. TL BULMAKTADIR.BU DURMDA DEFTER BEYANDA DEVAM EDEBİLİRMİYİM.YOKSA ADİ ORTAKLIKTAKİ ALIŞ VE CİROYU DA DİKKATE ALARAK BİLANÇO YA MI GEÇİRMELİYİM.ÖNÜMÜZDEKİ YIL E DEFTERE DE GEÇİRMELİMİYİM.
Cevap : 2023 DE BİLANÇO ESASINA GÖRE DEFTER TUTULACAK .2024 DE
E - DEFTER GEÇİLECEK.
|