Danışmanlık Birimi

Tarih Gönderen
 24.11.2022 07:43 (Üye) Soru : Sayın danışman, Yıllık izinli bir personel bu sürede 10 gün rapor almış. Çalışan raporunun çalışmıştır şeklinde onaylanmasını ve maaşının tam ödenmesini istiyor.Bizde raporu çalışmamıştır şeklinde onaylayıp yıllık izni daha sonra kullanmasını söylüyoruz. Raporlu personelin çalıştırılması yasak diye biliyoruz. Raporu çalışmadı işaretleyip maaşını tam verebiliriz ..Ama personel ısrarla çalıştı olarak işaretlenmesini talep ediyor. Raporlu personeli raporlu olduğu süre içinde çalışmıştır şeklinde işaretleyebiliyormuyuz? Sgk onay ekranında çalışmıştır seçeneği de var ve buna müade ediyor..

Cevap : İşçinin talebi yanlış Ancak işveren isterse atıfet kailinden raporu onaylayıp çalışmamıştır kutucuğunu işaraetleyerek bildirimde bulunabilir. Çalışmıştır onayı ise İPC ye tabi olur ve yanlıştır.
 
 
 

İSMMMO Hakkında

Geleceğe yönelik projeleriyle, üyelerinin gelişimini sağlayan; Şeffaflığı, denetimi, yeniliği savunan ve çevre sorunlarına duyarlı; Toplumumuzun aydınlatılmasına, akademik, mesleki kamuoyuyla güçlü işbirliği yaparak ekonomik kalkınmaya katkı sunan, lider kurum olmaktır.