22.11.2022 16:02 |
(Üye)
|
Soru : Üstadım merhaba,yeni bir mukellefle anlaştık.Limited şirket kuracağız.Sirketimiz kişiye özel tasarlanacak baskılı tişört satışi yapacaklar.Kendi ürünlerini disarida,fason olarak urettirecekler.Ustad kendi urunlerimizi üretmek için alacağımız fason imalat hizmetleri tevkifata tabimidir Tesekkurler.
Cevap : Fason olarak yapırılacak tekstil ürünleri için ödenecek işçilik bedeli için 7/10 oranında KDV tevkifatı yapılacaktır.
|